Gadu-Gadu

Gadu-Gadu

Rafa? Gozdur - Aktualno?ci tenisowe

ZRE Katowice Bytom Open (ATP Challenger Tour, 30 tys. € + H, red clay

W dniu dzisiejszym na kortach Klubu Sportowego „Górnik” w Bytomiu odby?y si? tylko cztery mecze I rundy singla turnieju g?ównego ZRE Katowice Bytom OPEN. Jako ostatnia para na kort centralny wyszli Rafa? Gozdur Polska oraz Chilijczyk Paul Capdeville. Dziewi?tnastolatek ze Szczecina sta? przed niezwykle trudnym zadaniem, poniewa? jego rywal Capdeville to gracz do?wiadczony oraz notowany o wiele wy?ej w rankingu ATP od Polaka. Nale?y równie? wspomnie? fakt, ?e Capdeville w zesz?ym roku zajmowa? 76 pozycj? w rankingu najlepszych tenisistów na ?wiecie. Rafa? Gozdur nie przestraszy? si? jednak rywala. Walczy? jak równy z równym w ca?ym spotkaniu, a w pierwszym secie zwyci?zy? w tie-breaku 10:8. Warto podkre?li?, ?e w tym secie jak i ca?ym spotkaniu Rafa? Gozdur popisywa? si? skutecznymi backhendami granymi wzd?u? linii oraz przepi?knymi mini?ciami rywala z forhendu. Drugi set Polak rozpocz?? fantastycznie od prze?amania rywala. Wydawa?o si?, ?e sensacja wisi w powietrzu. Niestety Capdeville odrobi? t? strat? w ekspresowym tempie ju? w nast?pnym gemie i zako?czy? drugiego seta stosunkiem 6:1 na swoj? korzy??. W decyduj?cym secie Rafa? Gozdur raz jeszcze poderwa? si? do walki ale niestety uleg? w nim 3:6. Mimo pora?ki Polak otrzyma? liczne brawa od bytomskiej publiczno?ci. Dzi?ki dzikiej karcie mia? szans? zmierzy? si? z renomowanym rywalem. Miejmy nadziej?, ?e takie szanase zaowocuj? w przysz?o?ci dobr? i skuteczn? gr? na najwy?szym poziomie czego oczywi?cie Rafa?owi serdecznie ?yczymy !