Gadu-Gadu

Gadu-Gadu

Rafał Gozdur - Aktualności tenisowe

ZRE Katowice Bytom Open (ATP Challenger Tour, 30 tys. € + H, red clay

W dniu dzisiejszym na kortach Klubu Sportowego „Górnik” w Bytomiu odbyły się tylko cztery mecze I rundy singla turnieju głównego ZRE Katowice Bytom OPEN. Jako ostatnia para na kort centralny wyszli Rafał Gozdur Polska oraz Chilijczyk Paul Capdeville. Dziewiętnastolatek ze Szczecina stał przed niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ jego rywal Capdeville to gracz doświadczony oraz notowany o wiele wyżej w rankingu ATP od Polaka. Należy również wspomnieć fakt, że Capdeville w zeszłym roku zajmował 76 pozycję w rankingu najlepszych tenisistów na świecie. Rafał Gozdur nie przestraszył się jednak rywala. Walczył jak równy z równym w całym spotkaniu, a w pierwszym secie zwycięzył w tie-breaku 10:8. Warto podkreślić, że w tym secie jak i całym spotkaniu Rafał Gozdur popisywał się skutecznymi backhendami granymi wzdłuż linii oraz przepięknymi minięciami rywala z forhendu. Drugi set Polak rozpoczął fantastycznie od przełamania rywala. Wydawało się, że sensacja wisi w powietrzu. Niestety Capdeville odrobił tę stratę w ekspresowym tempie już w następnym gemie i zakończył drugiego seta stosunkiem 6:1 na swoją korzyść. W decydującym secie Rafał Gozdur raz jeszcze poderwał się do walki ale niestety uległ w nim 3:6. Mimo porażki Polak otrzymał liczne brawa od bytomskiej publiczności. Dzięki dzikiej karcie miał szansę zmierzyć się z renomowanym rywalem. Miejmy nadzieję, że takie szanase zaowocują w przyszłości dobrą i skuteczną grą na najwyższym poziomie czego oczywiście Rafałowi serdecznie życzymy !